Rokas pulksteņu lietošanas noteikumi un ekspluatācijas instrukcija

Rokas pulksteņu lietošanas noteikumi

Pirms sākat lietot Pulksteņu Outletā iegādāto rokas pulksteni, uzmanīgi iepazīstieties ar lietošanas noteikumiem un lietošanas rekomendācijām. Paaugstinātu uzmanību pievērsiet brīdinājumiem un darbībām, kuras nedrīkst veikt ar pulksteni. Lai jūsu pulkstenis kalpotu jums maksimāli ilgi, regulāri veiciet darbības, lai uzturētu izstrādājumu ideālā stāvoklī. Pulkstenis ir jākopj, pamatojoties uz šādiem principiem: 

  1. Neizmantojiet pulksteni režīmā, kuru aizliegusi rūpnīca – izgatavotājs. 
  2. Sargājiet pulksteni no tādu faktoru ietekmes, kas var sabojāt pulksteni, stiklu, ārējo pārklājumu, sabojāt pulksteņa mehānismu. 


  • Kategoriski aizliegtas slodzes, sitieni, vibrācijas, nodarbības ar ekstremāliem sporta veidiem, braukšana ar moto tehniku un darbs ar smago aprīkojumu. 
  • Sargājiet pulksteni no magnētiskā lauka un statistisko elektrisko lādiņu iedarbības. Rokas pulksteni ir stingri aizliegts novietot netālu no televizoriem, datoriem, ledusskapjiem un mikroviļņu krāsnīm. Tā rezultātā pulksteņa mehānisms var magnetizēties, kas novedīs pie gaitas neprecizitātēm (tas attiecas kā uz kvarca, tā mehāniskajiem pulksteņiem). 
  • Sargājiet pulksteni no vielām, kas var agresīvi iedarboties uz metālu: ķīmija, kosmētika, parfimērija, sviedri, ūdens ar hlora vai sāls piemaisījumu, mazgāšanas līdzekļi. 
  • Nepieļaujiet dabas faktoru nokļūšanu uz pulksteņa korpusa (mitrums, smiltis vai putekļi). 
  • Sargājiet rokas pulksteni no nepiederošu objektu iekļūšanas korpusā. 


  1. Sargājiet pulksteni no pārāk augstu vai pārāk zemu temperatūru iedarbības. Obligāti noņemiet rokas pulksteni pirms baseina, ūdenstilpnes, pirts, saunas vai SPA salona apmeklējuma. Neatstājiet pulksteni tiešu saules staru iedarbībā. Ja pulkstenis pārcietīs straujas temperatūras svārstības, tad tam var sekot dehermetizācija, jo korpuss un blīves deformēsies. 
  2. Stingri aizliegts nodarboties ar ūdenssporta veidiem (ūdens aerobika, peldēšana, sērfings, daivings, ūdens motocikli un ūdensslēpes). Nodarbību laikā trenažieru zālē izmantojiet citu, sportam paredzētu, pulksteni. 
  3. Ja pulkstenis atradīsies ūdenī, nav ieteicams veikt nekādas darbības ar pogām vai rūpnīcas galviņu: ūdens var ietecēt iekšpusē. 
  4. Mehāniskajam pulkstenim nepārgrieziet laiku pretēji pulksteņrādītāja virzienam. 
  5. Laikā no plkst.21:00 līdz plkst.6:00 nemainiet datumu pulksteņa kalendārā, jo šai laika periodā darbojas automātiskais datuma mainīšanas mehānisms. 
  6. Aizliegts patstāvīgi noņemt pulksteņa korpusa aizmugures vāciņu un izjaukt mehānismu. 
  7. Mehāniskais pulkstenis ir jāuzvelk regulāri vienā un tajā pašā diennakts laikā, iepriekš noņemot to no rokas. Ja šajā laika periodā jūs neizmantojat savu pulksteni, tas ir obligāti jāuzvelk, pretējā gadījumā notiks smērvielas sabiezināšanās, kas ir atbildīga par gaitas precizitāti. Pulksteņus, kam ir automātiskā uzvilšana, vēlams uzvilkt ar tieši šim nolūkam paredzētas speciālas kārbas palīdzību ar rotējošu mehānismu. 
  8. Pirms gulētiešanas rokas pulkstenis ir jānoņem no rokas, lai miega laikā jūs to nevarētu sasist vai sabojāt. 
  9. Ja jūsu pulkstenis ir apzeltīts vai tam ir cits pārklājums, izvairieties no cietu materiālu iedarbības uz korpusu (jaku, kleitu, kažoku aproces), jo tas izraisīs pārklājuma noberšanos. 
  10. Ja esat nolēmis notīrīt rokas pulksteni, siksniņu vai aproci, kategoriski aizliegts izmantot ķīmiskos līdzekļus. Šādu vielu iedarbība var sabojāt korpusa vai siksniņas virsmu. Ja esat nolēmis veikt rokas pulksteņu tīrīšanu, vēlams izmantot sausu un mīkstu audumu. Daži pulksteņu modeļi ir aprīkoti ar attēliem, kas veidoti šelkogrāfijas tehnikā. Šādi modeļi ir jātīra ļoti uzmanīgi, lai nenoberztu oriģinālo zīmējumu. 


Pulksteņi ar ādas siksniņām

  1. Šādu pulksteņu siksniņas nedrīkst atrasties kontaktā ar ūdeni, ja tās nav izgatavotas no ūdensizturīga materiāla. 
  2. Ja pats pulkstenis ir pasargāts no ūdens iekļūšanas, bet tā siksniņa nav ūdensizturīga, peldēšanās ar šādu pulksteni ir stingri aizliegta (siksniņa var deformēties). Lai neierobežotu kontaktus ar ūdeni, parasto siksniņu nomainiet pret ūdensizturīgu. 
  3. Ja esat nolēmis nomazgāt traukus vai rokas, savlaicīgi noņemiet pulksteni. Neatstājiet pulksteni tiešu saules staru iedarbībā, nežāvējiet to ar fēnu, uz apkures radiatoriem vai zem kvēlspuldzēm. 
  4. Siksniņa nedrīkst apņemt roku pārāk cieši, starp to un roku ir jāatstāj brīva vieta pirkstam. 
  5. Parastos apstākļos ādas siksniņas izmantošanas laiks svārstās no pusgada līdz gadam. Polimēra siksniņas var nēsāt līdz 18 mēnešiem. 
  6. Ja siksniņa tiks regulāri pakļauta mitruma, ķīmisko vielu un citu kaitīgu materiālu iedarbībai, tās izmantošanas termiņš būtiski samazināsies. 
  7. Ja jūsu pulkstenis ar ūdensizturīgo siksniņu vai dzelzs aproci ir bijis kontaktā ar jūras ūdeni, tas ir rūpīgi jānomazgā tekošā krāna ūdeni un jānoslauka ar mīkstu audumu. 


Pulksteņi ar siksniņām no polimēra materiāliem 

Nereti uz šādas kvalitātes siksniņām var izdalīties balts pulveris, bet lai tas jūs nemulsina – tas ir absolūti nekaitīgs cilvēka veselībai un ir viegli notīrāms ar sausu mīkstu audumu. Siksniņas uzglabāšana paaugstinātā mitrumā, kā arī lietus un sviedru nokļūšana uz tās var novest pie plaisām un citiem bojājumiem. Lai palielinātu šādu siksniņu ekspluatācijas laiku, regulāri tīriet tās no ūdens un netīrumiem ar sausu mīkstu audumu. 


Pulksteņi ar metāla aprocēm 

Ja gribat samazināt vai palielināt aproces garumu, veikt tās remontu, obligāti vērsieties tikai speciālos pulksteņu apkopes servisos. Ja aproces garums būs ideāli piemērots jūsu plaukstas locītavai, tas tikai pagarinās tās kalpošanas laiku. Lai aproces sākotnējo izskatu saglabātu visu tās ekspluatācijas laiku, vismaz reizi 6 mēnešos nododiet to tīrīšanai garantijas apkopes servisā. 


Stikls 

Rokas pulksteņu ražošanā tiek izmantota virkne dažādu stiklu, bet neviens no šiem stikla veidiem nav triecienizturīgs. Tāpēc pret pulksteni ir jāizturas maksimāli saudzīgi, jo pat neliels trieciens var izraisīt plaisu stiklā vai nošķēlumu. 


Pulksteņu ūdensizturīgums 

  • 30М – sākotnējā ūdens aizsardzības pakāpe, kontakts ar ūdeni ir stingri aizliegts.
  • 50M – otrā aizsardzības pakāpe ar iespējamo slodzi līdz 5 atm. Šai gadījumā ir atļauts mazgāt rokas vai nokļūt lietū, bet nav ieteicams nodarboties ar dažādiem ūdenssporta veidiem. 
  • 100М – aizsardzības jauda līdz 10 atm. Atļauta parasta peldēšana, bet ne niršana, pat ja nirsiet ar akvalangu. Tāpat aizliegts nodarboties ar ūdenssporta veidiem. 
  • 200М – aizsardzības jauda līdz 10 atm. Pieļaujama peldēšana un niršana, nevis nodarbošanās ar ūdenssporta veidiem. Sargājiet pulksteni no krāna strūklas nokļūšanas uz tā, jo šajā gadījumā ūdens spiediens ir pietiekami augsts, tas var samazināt pulksteņa ūdensnecaurlaidību. 


Lai palielinātu ūdensizturīga pulksteņa derīguma termiņu, pirms katras peldēšanas sezonas vērsieties apkopes servisos, lai veiktu šādas manipulācijas: 

  • Tīrīšanu. 
  • Diagnostiku. 
  • Hermētiskuma pārbaudi.